Stowarzyszenie rozwody w Polsce Fundacja Pomoc ojcom Stowarzyszenie obrony praw ojca prawo ojca Prawa ojca Alimenty statystyki rozwodów Rozwód Rozdzielność majątkowa Podział majątku Opieka Kontakty przemoc w rodzinie Niebieska Karta fałszywe oskarżenia Znęcanie osrr.plPrzydatne akty prawne, prawo rodzinne, kodeks, krio, kpc - osrr.pl

Prawo rodzinne. Kodeks rodzinny i opiekuńczy to nie wszystko... w rozwodzie może cię spotkać wszystko.

“Prawo rodzinne”

Szukając wiadomości na temat czekającego nas rozwodu często nie mamy pojęcia o co pytać, aby usystematyzować swoją wiedzę. W związku z tym wpisujemy w wyszukiwarce: “prawo rodzinne” w nadziei, że wyskoczy nam skrócona wersja: “Jak suchą nogą przejść przez rozwód”. Z pewnością dobrym pomysłem na początku naszej drogi jest zapoznanie się z podstawowymi zagadnieniami z kodeksu rodzinnego i opiekuńczego oraz z kodeksu postępowania cywilnego. Bez tej wiedzy równie niebezpieczne jest stawanie przed Sądem jak i przed naszym przyszłym adwokatem. Obie instytucje wykorzystają to bezwzględnie, ponieważ mogą… a także często im się to opłaca.

Jeśli czeka nas rozwód, dobrym pomysłem jest przejrzenie krio, aby dowiedzieć się m.in. jakie prawa i obowiązki ma rodzic. Przede wszystkim to treści artykułów winny decydować na sali sądowej, czy uzyskamy jakieś korzyści. Zatem jeśli zależy nam np.: na kontaktach z dziećmi, dowiedzmy się który artykuł mówi o kontaktach. Jeżeli zapoznamy się z jego treścią, będziemy wiedzieć na co zwrócić uwagę Sądu. Podsumowując, najlepszym adwokatem będziesz sam we własnej sprawie.

Obowiązujące akty prawne:

Na stronach sejmu działa Internetowy System Aktów Prawnych, tam zapoznamy się z interesującymi nas przepisami. Jeśli chcesz działać skutecznie na sali sądowej, zapoznaj się z nimi:

(Dz.U. 1964 nr 16 poz. 93) Kodeks cywilny (k.c.)

(Dz.U. 1964 nr 43 poz. 296) Kodeks postępowania cywilnego (k.p.c.)

(Dz.U. 1964 nr 9 poz. 59) Kodeks rodzinny i opiekuńczy (k.r.i o.)

(Dz.U. 1997 nr 88 poz. 553) Kodeks karny (k.k.)

(Dz.U. 1997 nr 89 poz. 555) Kodeks postępowania karnego (k.p.k.)

(Dz.U. 1971 nr 12 poz. 114) Kodeks wykroczeń (k.w.)

(Dz.U. 2005 nr 167 poz. 1398) Koszty sądowe w sprawach cywilnych

(Dz.U. 2001 nr 98 poz. 1070) Prawo o ustroju sądów powszechnych. (pousp)

Jeśli powyższe informacje są niewystarczające lub zauważysz, że są już nieaktualne, poinformuj nas o tym.

Jeżeli uznasz, że informacje na naszej stronie są użyteczne dla rozwodzącego się rodzica, daj znać koledze który się rozwodzi, może mu pomożesz.