Stowarzyszenie rozwody w Polsce Fundacja Pomoc ojcom Stowarzyszenie obrony praw ojca prawo ojca Prawa ojca Alimenty statystyki rozwodów Rozwód Rozdzielność majątkowa Podział majątku Opieka Kontakty przemoc w rodzinie Niebieska Karta fałszywe oskarżenia Znęcanie osrr.plStowarzyszenie OSRRwOPD pomaga Ojcom,Dzieciom i Matkom - osrr.pl

Pomagamy Ojcom, Dzieciom i Matkom. Łamane prawa Ojca, Dziecka i Matki.

Pomagamy przy rozwodzie

W jaki sposób pomagamy?

  1. Przeprowadzamy mediacje między małżonkami, by doprowadzić do ugody lub dalszego zgodnego pożycia.
  2. Pomagamy rodzicom, z którymi dzieci nie zamieszkują, w rozszerzaniu ich kontaktów z dziećmi. Dbamy o egzekwowanie i przestrzeganie ustalonych przez Sąd kontaktów z dzieckiem, by nie dochodziło do wtórnych konfliktów.
  3. Wspomagamy członków, by uchronić przed nadmiernymi alimentami, prowadzącymi do obniżenia ich standardów życia poniżej normom. Rodzic alimentujący powinien samodzielnie i swobodnie decydować na jakie potrzeby swojego dziecka łożyć dodatkowe środki z własnej kieszeni. Dobrowolne alimenty są świetnym narzędziem dla zmniejszenia zjawiska alienacji rodzicielskiej, gdyż obojgu rodzicom zależy by dziecko miało ojca i matkę.
  4. Pomagamy naszym członkom w pisaniu pism sądowych, pozwów i odpowiedzi na pozew.
  5. Jako organizacja społeczna, osoby zaufania i instytucja „przyjazna” wymiarowi sprawiedliwości, uczestniczymy w sprawach sądowych naszych członków. Naszym celem jest nadzór i weryfikacja czy sprawy toczą się zgodnie z prawem ,
  6. Uczestniczymy w sprawach karnych jako organizacja społeczna i osoby wskazane. Dbamy o osoby pomawiane i oskarżane w sprawach karnych, aby były świadome swoich praw i by ich prawa były respektowane.

Naszym podstawowym celem jest uświadomić osobie w trudnej sytuacji rozwodowej jej prawa i obowiązki. Szkolimy, w związku z tym naszych członków by mogli w sposób świadomy i skuteczny kierować swoimi sprawami. Jednocześnie dbamy, aby instytucje państwowe rozpatrywały ich sprawy w sposób podmiotowy, a nie jak to często bywa w sposób przedmiotowy. To bardzo ważne, by każdy był traktowany na równi, bez względu na płeć, przekonania, czy wykształcenie, przecież takimi wartościami szczycimy się jako państwo. Należy zauważyć, że osoby egzystujące w trudnej sytuacji rozwodowej, nierzadko konflikcie, są często traktowane przez instytucje bezdusznie i nieadekwatnie do sytuacji. Takie podejście w rezultacie tylko pogłębia ich frustrację i prowadzi do dramatów.

Zrodziliśmy się z niemocy państwa.

Mamy dosyć sytuacji, w których rozwód okalecza rodziny, a w szczególności kiedy dziecko traci jednego z rodziców. Rozwód jest ustaniem więzi uczuciowej, duchowej i gospodarczej między małżonkami, ale nie z ich dzieckiem. Chcemy doprowadzić do sytuacji kiedy państwo uzna, że rozwód jest stanem przejściowym, a nie docelowym. Państwo powinno uznać swój obowiązek, aby zadbać o rozwodzących się rodziców i ich dzieci.

Jeśli nie chcesz popaść w konflikt z prawem… Czujesz, że instytucje zawzięły się na Ciebie… Obserwujesz jak twoje prawa są łamane… Nikt nie chce Cię słuchać – skontaktuj się z nami.

Pomożemy Ci przejść przez trudny rozwód.