Stowarzyszenie rozwody w Polsce Fundacja Pomoc ojcom Stowarzyszenie obrony praw ojca prawo ojca Prawa ojca Alimenty statystyki rozwodów Rozwód Rozdzielność majątkowa Podział majątku Opieka Kontakty przemoc w rodzinie Niebieska Karta fałszywe oskarżenia Znęcanie osrr.plPrawa matki - Równi Rodzice pomagają matkom w rozwodzie - osrr.pl

Prawa matki. Jak zachować się w rozwodzie.

Rozwód i prawa matki

Jeśli trafiłaś na naszą stronę to pewnie szukasz wsparcia, jesteś przytłoczona wszystkimi informacjami na temat rozwodu. Twój związek jest fikcją, czujesz się jak ptak uwięziony w złotej klatce. Chciałaś zatrudnić prawnika, ale koszty cię przerażają. Koleżanki doradzają aby rozstać się w konflikcie z mężem, ale tobie zależy by miał on dobry kontakt z waszymi dziećmi. Wpisujesz w wyszukiwarce słowa: “pomóżcie” lub “dobro dziecka“. Zastanawiasz się czy warto trwać w tym związku. Szukasz informacji.

Czy jesteś gotowa na rozwód?

Czy będąc przed Sądem masz poczucie, że twoje prawa są dobrze reprezentowane? A może czujesz się dyskryminowana? Czy zależy ci by ojciec angażował się w sprawy waszych dzieci? Jeśli nie wiesz jak poradzić sobie z napisaniem pisma sądowego, zgłoś się do nas! Pomożemy ci przejść przez ten trudny okres. Podpowiemy jak bezboleśnie się rozwieść.

Pomoc dla matek i ojców w trudnej sytuacji.

Pomożemy ci:

  • przyjąć plan działania przed Sądem,
  • zapoznać się z zasadami rozprawy sądowej,
  • zadbać by Sąd przyjął twoje dowody,
  • zadbać o wpisanie do protokołu ważnych zeznań,
  • korzystać z własnych praw na sali rozpraw i poza nią,
  • nauczyć się pisać do Sądu;
fundacja pomocy ojcu Poznań

Nasi przedstawiciele mogą wspierać cię na sali rozpraw i zabierać głos. Ważne jest jedno – musisz także sama się zaangażować. Nikt tego za ciebie nie zrobi. Jeśli zatrudnisz adwokata, on również będzie potrzebował od ciebie informacji, by właściwie prowadzić sprawę. Jednak jego czas kosztuje. I to niemało. Jeśli chcesz byśmy ci pomogli skontaktuj się z nami.

Prawa matki i ojca są ważne. 

Naszym podstawowym celem jest dobro rodziny. Dziecko kocha mamę i tatę bezwarunkowo. Potrzebuje ich. Nie rozumie dlaczego nagle znalazło się pod opieką jednego rodzica. Takie rozwiązanie pozbawia go komfortu codziennego przebywania z drugim rodzicem i nie pozwala wzrastać w miłości.

Podczas rozwodu konflikt przysłania rodzicom potrzeby dziecka do kontaktów z obojgiem rodziców. Oboje rodziców często gra nieczysto. Wykorzystują znajomości w policji czy miejscowym Ośrodku Pomocy Społecznej, by zyskać przewagę w walce o dziecko. Pojawiają się złe emocje. W walkę włączają się również pracownicy społeczni, kuratorzy, policjanci, czy psycholodzy. Opowiadają się po stronie matki lub ojca.

Pomagamy wszystkim.

pomoc ojcom

Każdy może do nas przystąpić, zarówno kobieta jak i mężczyzna. Nie ma ograniczeń. Nie tylko pomagamy swoim członkom, ale także wspieramy ważne idee. Chcemy niższych podatków i wsparcia państwa dla  rodzin wielodzietnych. Jesteśmy za zmianą prawa, by po rozwodzie sytuacja dzieci zmieniła się na lepszą.

Nieczysta gra.

Nie zgadzamy się z łamaniem praw matki, dziecka lub ojca. Prawa te powinny być podstawą dla działań państwa. Dlatego będziemy wskazywać nieuczciwe grupy interesów i niesprawiedliwe wyroki sądowe. Oczekujemy, że instytucje zaczną działać zgodnie ze swoją rolą i dobrymi obyczajami. Tylko w ten sposób mogą one odzyskać zaufanie.

Problem jest ważny społecznie, mądre prawo to szczęśliwi obywatele.

Rozwodzące się matki czują się zagrożone, gdyż boją się iż:

  • Sądy nie dopuszczą lub zignorują dowody w ich sprawie,
  • instytucje mogą działać stronniczo,
  • lokalne układy wpływają na zaangażowane instytucje,
  • Sądy nie reagują na kłamstwa świadków.

Matki już na początku rozwodu często boją się całego procesu i próbują zawczasu zbierać dowody przeciwko mężowi “na zapas”. Niestety prowadzi to nierzadko do błędnych decyzji. W walkę rodziców włączane są niepotrzebnie dzieci. Cierpią, gdyż rodzice zawsze byli dla nich obrazem jedności. Na naszym Blogu dowiesz się do jak tragicznych i nieprzewidzianych sytuacji dochodzi, gdy konflikt między małżonkami jest zaogniony.

Należy informować o sytuacjach w rozwodzie , by instytucje państwowe w końcu zaczęły dostrzegać właściwe problemy. Rozwód jest problemem, który dotyczy jednej trzeciej wszystkich polskich rodzin. Dotyka co siódme dziecko w kraju. Tylko rosnąca świadomość społeczna, również u ludzi nie dotkniętych problemem rozwodu, może przyczynić się do lepszego losu dzieci w przyszłości. A co za tym idzie – zdrowszego społeczeństwa.